Sıkça Sorulan Sorular

Migun Nedir?

Migun insan vücüdu üzerinde çalışan çok gelişmiş profesyonel bir masaj yatağıdır. Kelime anlamı;

MI – Güzellik    GUN – Sağlık anlamına gelir. Üzerine uzanıp kumanda kısmından çalıştırılarak farklı programlar ile size hizmet eder. Migun’u diğer bir çok masaj ürününden ayıran özellik içerisinde bulunan yeşim taşları ısıtılarak boyundan ayak topuklarına kadar teknik bir masaj yapmasıdır.  Bir seans süresince günün yorgunluğundan ve stresten kaynaklı vücudunuzda ciddi rahatlama sağlar.

Mıgun'ı Kim Üretiyor? 

Migun Medical Instruments Company Güney Kore’de  1988’de kuruldu ve o tarihten itibaren  masaj ve birçok medikal  sistemlerini üreten lider bir kuruluşudur.  Yönetim kurulu başkanı Sn. Sun Booklee ürünü tasarlayan ve icat eden kişidir. Özel tekniklerle yaptığı eşsiz masajı dünya beğenisine sunan Migun Medikal Comp. Yüzden fazla ülkede milyonlarca müşterisine hizmet vermektedir. 

Migun Masaj Yatağı Nerede Üretiliyor?

Mıgun Masaj yatakları Güney Kore'de üretiliyor. 1988 yılında Güney Kore'nin Daejon bölgesinde kurulan Migun, günde 300 yatak üretecek bir kapasitede çalışmaktadır. Dünya çapında 700'ü aşkın şubesi bulunmaktadır. 

Migun masaj yatağı nasıl çalışıyor?

Migun Masaj Yatağına yattığınızda kendinizi tüm vücut uzunluğunca ısıtılmış yeşim taşlarının üzerine bırakın.

İstediğiniz bölgeye cihazı programladıktan sonra çalıştır düğmesinden çalıştırın. En kısa masaj 15 dk en uzun masaj ortalama 35 dk olan 7 programdan dilediğinizi seçin. Gergin ve yorgun düşen bedeninizi gevşetip dinlendirin.

Masaj esnasında nasıl giyinmiş olmam gerekiyor?

İş yerinizde kullanıyorsanız kıyafetinizle kullanabilirsiniz.

Kemer, ayakkabı ve terlik hariç. Evde veya daha müsait bir ortamda kullanıyorsanız özellikle ince/hafif  kıyafetler tişört vs. giymenizi öneririz. Migun masaj yatağı kullanımı için en doğru seçeneklerdir. Amaç yeşim taşları ile verilen ısı daha kısa sürede rahatlama etkisini gösterir.

Migun masaj yatağını kullanırken herhangi bir rahatsızlık hissedecek miyim?

Sırtüstü uzanırken başınızı yastıksız koyamıyorsanız geçici bir süre küçük bir yastık kullanabilirsiniz. Birde migun masaj yatağımız pasif egzersiz uyguladığı için ilk kullanımlarda bir çeşit vücut hamlığı yaşayabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde geçer.

Migun masaj yatağını ne kadar sık kullanabilirim?

Ortalama dört saat aralıklar ile kullanabilirsiniz. Tavsiye edilen güne iyi başlamak için kısa bir program sabah ve yine günün yorgunluğundan kurtulmak için akşam kullanabilirsiniz.

Masajdan sonra ne yapmam gerekiyor?

Migun masaj yatağının termal etkisinden dolayı masaj sonunda terleyebilirsiniz. Duş almanızı tavsiye ederiz. Isıyla beraber gevşeyen vücudunuzu hava akımına karşı koruyabilirsiniz. 

Migun masaj yatağının sıcaklık aralıkları ne kadardır? 

 40-70°C sıcaklık aralıkları vardır. Migun kumandasından dilediğiniz sıcaklık seviyesine getirebilirsiniz.

Migun Masaj Yatağı nerelerde kullanılıyor?

Ev’de tüm aile bireylerinin rahatlığı için.
Profesyonel spor merkezlerinde
Fitness merkezlerinde
SPA, Merkezlerinde
Yoga merkezlerinde 
Psikoterapi merkezlerinde
Hastane ve kliniklerde
Rehabilitasyon merkezlerinde
Otellerde ve lokallerde
Üretim ve idari alanlarda personel dinlenme odalarında
Migun’nın tüm merkezlerinde.

Migun Masaj yatağı zararsız mı?

Evet tamamen zararsızdır. Bir çok kuruluş tarafından test edilmiştir. Güney Kore’de bir çok kuruluş tarafından ve aynı zamanda  Kaliforniya Üniversitesi Irvan Tıp Okulu  Araştırma Merkezlerinde de testleri yapılmıştır. Migun masaj yatağının termomasaj teknolojisini  özel öneriler olmadan kullanılabilirsiniz. Bu demek oluyor ki cihaz ( yatak ) tıbbi kişiler tarafından veya tıpla alakası olmayan kişiler tarafından çok rahatlıkla kullanılabilir. Evlerinizde kullanabilirsiniz. Üstün özellikli profesyonel bir masaj yatağıdır.

Migun Masaj yatağının uygun olmayan yan etkileri var mı ?

Hamile kadınlar, kalp pili kullananlara tavsiye edilmiyor. 

Yüksek varisli damarları olanlara düşük ısıda kullanmaları tavsiye edilir.

Neden Yeşim Taşı madeni Migun yatagında kullanılıyor?

Yeşim taşı insan vücudu için hayati önem taşıyan kalsiyum, magnezyum gibi maddeler içerir ve aynı zamanda en doğal sıcaklık iletkenidir.  

Migun masaj yatağına değişik vücut tiplerine (uzun,kısa,kilolu,zayıf) karşı masaj etkisi değişiyor mu?

Migun masaj yatağı etki-tepki sistemiyle çalışıyor. Üzerine uyguladığınız basınç kadar vücudunuz tepki görüyor. Örneğin 30kg ağırlığında bir çocuk yattığı zaman yaptığı masaj farklı 100 kg ve üzerinde biri yattığı zaman uyguladığı masaj tekniği farklıdır. Bu boy içinde geçerlidir. Boy uzunluğunuz ne kadar olsa da tepeden topuklarınıza kadar masaj yapar.

Migun masaj yatağının uyguladığı basınç sabit mi? Değişir mi?

Vücut üzerindeki basıncı insanın kilosu belirler. Uygulama esnasında masaj basıncını düşürmek için boyundan bel bölgesine kadar havlu veya çarşaf koyup basıncı düşürebilirsiniz.

Migun masaj yatağına herkes yatabilir mi?

5 yaşından 100 yaşına kadar herkes yatabilir. İnsanın tabiatından dolayı masajdan keyif alır.

Migun masaj yatağında ki Ek parçaları (15’li ve 2’li yaşim taşı başlığı) nasıl kullanabilirim?

Migun masaj yatağına yatmak için ilk önce oturma vaziyetinde oturup uzanmadan bacaklarımızı ayak kısmındaki ayak bölümüne doğru uzatıyoruz. Yeşim taşı yuvalarına bacaklarımızı yerleştirdikten sonra 15’li yeşim taşı başlığını dizlerimizin üzerine koyuyoruz. Sonra uzanıp programı çalıştırıyoruz. Sırasıyla yeşim taşı başlıklarını diz, kasık bölgesi, karın, göğüs kısmında üç-beş dk bekleterek yer değiştiriyoruz. 2’li yeşim taşı başlığını ise üzerine ince bir kılıf geçirerek boyun-boğaz kısmında tutup migun masaj yatağının yaptığı masajı en keyifli hale getiriyoruz.

Migun masaj yatağının içerisinde hareket eden yeşim taşı başlıklarını istediğim bölgede çalıştırabilir miyim?

Evet. Kumanda kısmında istediğiniz bölgeye masaj yapabilirsiniz. Daha açıklayıcı bir şekilde kumanda kullanım bölümünden inceleyebilirsiniz.

Migun masaj yatağını sadece üst bölümü veya sadece alt bölümünü kullanmak istiyorum. Mümkün mü?

Evet. Migun masaj yatağı alt ekstremite ve üst ekstremite olarak iki bölümden oluşur. Kumanda üzerinden tercihinize göre çalıştırabilirsiniz. Alt kısma giden elektriğin fişini çekerseniz sadece üst kısım çalıştırılıp alt kısmı durdurmuş olursunuz. Sadece alt kısmı çalıştırmak istemeniz durumunda beşer dk aralıklarla kumanda dan komut vererek üst kısmı durdurup sadece alt kısmı çalıştırmış olursunuz. Ama tavsiyemiz tüm vücuda bütünsel masaj yapmasıdır.

Ayak tabanlarına nasıl masaj yapabilirim :

Migun masaj yatağının üst kısmını manuel programa ve p4 programına ayarlayıp alt kısımdaki yeşim taşlarının üzerine ayak tabanlarımızı koyup taşların hareketiyle masaj yaptırabiliriz.  

Migun masaj yatağında karın bölgesine nasıl masaj yapabiliriz?

Migun masaj yatağına yüzüstü uzanıyoruz. Kumandayı alimize alıp run-stop düğmesini çalıştırıyoruz. En üst kısımda olan yeşim taşı hareket edip maksimum 10 sn içerisinde karın bölgemize gelecektir. O esnada kendimizi çok az yukarı kaldırıyoruz. Karın bölgesine gelen yeşim taşları yaklaşık 15-18 dk masaj uygulamasına başlar. Tam karın boşluğuna denk gelecek şekilde çalıştıktan sonra kendimizi ayarlayabiliriz.  Aynı zamanda alt kısımdaki yeşim taşları da üst baldır masajı yapacaktır. Üst baldır masajı sayesinde günün bütün yorgunluğundan kurtulabilirsiniz.

Migun Masaj yatağını her gün kullanmalı mıyım?

Evet her gün kullanmanızı tavsiye ederiz. Migun masaj yatağı masaj özelliğinin dışında aynı zamanda pasif bir egzersiz düzlemidir. Yaşadığınız ortam spor ve egzersiz yapmanıza müsait değilse pasif sistemle Migun masaj yatağında egzersizinizi yapabilirsiniz. Her durumda egzersiz güçlü bir kondisyona sahip olmanızı sağlar.

Migun masaj yatağının teknik özellikleri nelerdir?

İşletim Koşulları:
Kaynak voltajı AC220V
Elektrik sarfiyatı Maximum 220W
Frekans 50HZ
İşletim sıcaklığı 40C-70C(104-158F)
Harici Ebatlar:
Uzunluk 2 mt
Ana gövde 1,2mt Alt gövde 80cm
Genişlik 70cm
Yükseklik 40cm

Ağırlık :
Ana gövde 32,56 kg
Alt gövde 21,33 kg
Gövde yapısı 22,68 kg
Toplam ağırlık 76,57 kg